360 Derece Video Çeken Bubl Cam

 

Tam bir dairesel görüntü alabilmek için bir topun üzerine kamera yerleştirme fikri yeni çıkan bir şey değil. Son birkaç yılda en az üç tane bu tarz top kameralardan üretilmeye çalışıldığını gördük. Ve şimdi bunlara bir yenisi ekleniyor. Bubl adındaki bu kamera Kickstarter kampanyası ile 100.00 $ toplayarak ürün geliştirmesine başlamayı planlıyor. Bubl, 360 derecelik bir görüş açısı sağlamak adına dört kameradan oluşan bir düzenleme ile karşımıza çıkıyor. Kamera, dairesel 14 mega piksel, 1080p de 15fps ya da 720p de 30fps, olarak video çekebilme özelliğine sahip. Bu görseller ve videolar Wi-Fi aracılığıyla başka bir cihaza aktarılabileceği gibi kameraya bütünleşik halde bulunan MicroSD karta da depolanabiliyor.

Tüm veriyi bir arada tutabilmek için Bubl, dört adet 190 derecelik lens ve beş adet mega piksel OmniVision algılayıcısına sahip. Tüm bu dört kanaldan gelen veriyi de mevcut yazılım birleştirilmiş tek bir dairesel görsel ya da video haline dönüştürüyor.

Cihazın fiyatının 350 - 400 $ aralığında seyretmesi bekleniyor. Ürünün sahip olduğu dört adet kamerayı düşününce bu fiyat çok da şaşırtıcı değil.