Cyberith Virtualizer Yenilendi

 

 

Cyberith detaylarını paylaşmaya başladığı heyecan verici projesi Virtualizer (omni yönlendirmeli sanal gerçeklik yürüyüş bandı) için gaza bastı. Yaptıkları açıklamada bir ay sonra gerçekleşecek E3 Expo'da katılımcıların deneyebilmesi için 3 adet Virtualizer'ın hazır bulunacağını belirttiler.

Uzun süre yarı gizli diyebileceğimiz bir yapıda çalıştıktan sonra, Cyberith dünyanın en büyük oyun fuarlarından biri olan E3'e tüm yeni geliştirmelerini de içinde barındıran 3 adet Cyberith Virtualizer ile katılacağını duyurdu.

Yenilenmiş Virtualizer da karşımıza çıkan ilk özellik "decoupling" adını verdikleri kullanıcının sabit bir yönde yürürken gittiği yerin tam aksine bakabilmesine olanak tanıyan sistem. Bu özelliğin bir sanal gerçeklik siteminde olması son derece olağan gözükse de bunu omni yönlendirmeli bir yürüyüş bandına adapte edebilmek düşünüldüğü kadar kolay bir işlem değil. Virtualizer'ın USB'si ile birleşince, Cyberith'in kullanıcının zıplama ve çömelme gibi hareketlerini algılama özelliği onu rakiplerinin bir kaç adım önüne koyuyor.

Bir diğer göze çarpan özellik de analog hareket algılama mekanizması. Şuana kadar cihaz hareketlerinizi hızlı ve yavaş yürüme olarak iki şekilde, herhangi bir ara değer olmadan değerlendiriyordu, şuan da ise Cyberith, Virtualizer'ın kullanıcının gerçek hızını saptayabildiğini iddia ediyor. Tabi ki de bunu yapabilmek için yazılım desteği gerekli olacak bu sebeple de bu özelliği oyunlara nasıl uyarlayacakları bugün için merak konusu.

 

 


 Şirket tarafından yayınlanan bu yeni video da bu özellikler gösteriliyor.