Magic Leap

   Arttırılmış gerçeklik şirketi Magic Leap Google'in yaptığı yatırımların ardından haber olmaya devam ediyor. MIT Teknoloji'lerinin baş editörlerinden Rachel Metz şirketin AR sistemlerinden birini denedi ve bu ürünü kendi bloğunda tanıttı. Bu haberin yapılmasının ardından Magic leap CEO'su Rony Abovitz'in TED'de bu gizemli ürün hakkında konuşma yapması bekleniyordu ancak bu konuşma bilinmeyen bir sebepten dolayı iptal edildi. Bun üzerine şirket konuşmada gösterilmesi planlanan videoyu yayınladı. Video Magic Leap takımının ofislerinde oynadıkları oyunu gösteriyor.

   Oyun dekoratif tabancaların sanal silahlara dönüştüğü ve fiziksel ortamın sanal düşmanlarla dolduğu bir AR robot vurma oyunu. Video aynı zamanda Magic Leap'in Gmail ikonları ve Youtube videoları ile dolu olan ara yüzünü de ekrana getiriyor.

   Gösterilen video gerçek olarak kayıt altına alınmış gerçek bir oyun anlamına gelebilir. Ancak aynı zamanda AR ürünlerinin sunumu zor olduğu için manipüle edilmiş bir video da olabilir. Buna rağmen şu aşamada şirketten ne kadar küçük bilgiler de gelse tüm bunlar bizim için büyük bir haber niteliği taşıyor.

   Prototip şu anda gizli ancak bunun uzun yıllar süren araştırmalar sonucu geliştirilen bir retina projeksiyonu olduğu söyleniyor. Ürünü görenler ürün hakkında hiper gerçekçi terimini kullanıyor. Şirket videonun sadece bir konsept çalışması mı yoksa Magic Leap platformunda çalışan gerçek bir yazılım mı olduğu konusunda herhangi bir ipucu vermedi.

   Şuanda bu prototip hakkında daha fazla haber bekliyoruz. Gerçek bir demo bizlere şirketin teknolojisi hakkında daha iyi bir fikir verecektir. Yapabileceğimiz tek şey projeyi daha fazla aydınlatması adına şirketten gelecekte daha çok şey duymayı ummak.