Biz Kimiz?

Biz Kimiz?
Dünyamız, internet, teknoloji ve bilişim sektörü ile büyümeye devam ediyor. Bu sayede her türlü kurum kolaylıkla hedef kitlelere ulaşabilmektedir. Burada önemli olan sizin kiminle nasıl yol aldığınız, aynı hedef kitleye ulaşan kurumlardan farklılığınızı oluşturacak çözüm ortağınız…
Özellikle “mekansal” ve “kentsel” anlatımlarda Yıldırım Medya Tümleşik Sunum Teknolojileri firması, kendi dalında Dünya’nın ve Türkiye’nin sayılı firmalarından biridir. İzmir kökenli ve merkezi İzmir’de bulunan Yıldırım Medya firması; mimari, yazılım, prodüksiyon, post prodüksiyon, stüdyo hizmetlerini kendi bünyesindeki ekip ve ekipmanlar ile yürütmektedir.

Firmamız
“DJ” elektronik olarak 1996 yılında endüstriyel elektronik ve özel devre tasarımları konusunda İzmir’de kurulan firmamız, 2001 yılında üretim ve pazarlama bölümünü İstanbul’a taşımıştır. Yazılım sektöründeki gelişmeler doğrultusunda 2003 yılında “AMD Bilişim” olarak yazılım sektörüne girmiştir. Temel bazı yazılım ihtiyaçları ile beraber internet tabanlı program ve oyunlar geliştiren AMD Bilişim, interaktif medya dünyasının açılmasıyla etkileşimli internet ve lokal tabanlı interaktif projeler üretmeye başlamıştır.
Elektronik sektöründen farklı olarak, yazılım ve medya teknolojilerinin planlama ve üretim adresinin bir çok avantajıyla Ege’nin güzel ve sakin şehri İzmir olduğuna karar veren firmamız, merkezini yeniden İzmir’e taşımıştır.
İnteraktif medya uygulamalarını “Axima” markasıyla çıkaran firmamızın ismi, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojisinin gelişimi ve proje çeşitliliği, bilgi teknolojilerindeki çok çeşitli yatırımların ardından ailenin soyadı olan “Yıldırım Medya Yazılım ve Tümleşik Sunum Teknolojileri” olarak değiştirilmiştir.
Metin Yıldırım tarafından kurulan Yıldırım Medya, elektronik devre projelerindeki iş planlama, iş geliştirme ve özellikle AR-GE yapabilme tecrübesini yazılım sektörüne aktarmış ve bir çok ilke imza atmıştır.

Ofislerimiz
Bilişim ve medya projeleri dört temel ihtiyacın tedariği ile oluşur : AR-GE, uygulama , içerik ve pazarlama.
Bu amaçla, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kampüsünde bulunanTeknopark AR-GE ofisindeki deneyim ve araştırmalar, Karşıyaka uygulama ofisimizde ürün haline getirilmektedir. Kemalpaşa platomuzda bulunan ses, fotoğraf, video ve animasyon stüdyolarında her türlü içerik kendi bünyemizde hazırlanmaktadır.
Kanada ve Almanya ofislerimiz ile uluslar arası pazarlama çalışmaları yapılmakta ve gelişen teknolojiler takip edilmektedir.

Çalışmalarımız
Firmamız, özellikle 360° fotoğraf, video, sanal gerçeklik konularında Türkiye’de ve dünyada bir çok ilke imza atmıştır. Dünyada ilk ticari 360° yani sanal tur uygulamalarını yapan firmamız, kendi yazılım ve uygulama şekliyle 360° video konusunda halen dünyadaki en iyi firmalar arasında yer almaktadır. Şu an Türkiye’de “360° Canlı Yayın” yapabilen tek firma özeliğine sahip olan Yıldırım Medya, mevcut içerikleri, sanal gerçeklik teknolojileri ile birleştirmiş, dünyadaki ilk sanal gerçeklik gözlüğü ve yazılımını yaparak 2011 yılında dünyanın en büyük teknoloji fuarı olan Almanya ITB fuarında ödül almıştır. Firmamız gelişen sanal gerçeklik dünyasında içerik ve yazılımlar ile beraber arabirim üretimine devam etmektedir.
Yürüme, hava, kara ve deniz taşıtları ile sanal gerçeklikte gezi simülasyonları donanım ve sistemleri üreten Yıldırım Medya, çoklu sunum teknolojilerini amaçlayarak bugün Manisa Tanıtım Merkezinde ve Karaman Sanal Gerçeklik Müzesinde faaliyette olan Sanal Gezi Otobüsü ile aynı anda 24 kişinin aynı mekanda birbirinden bağımsız gezmesini sağlayarak sanal gerçeklik teknolojisinde bir ilki başarmıştır .
Artırılmış gerçeklik teknolojisini temelinden bu yana kullanan Yıldırım Medya bu konuda da Türkiye ve dünyada bir çok ilke imza atmıştır.
Ulusal ve uluslar arası bir çok kamu ve özel kurum projelerinde yüklenici firma olan Yıldırım Medya tüm projeleri zamanında, eksiksiz olarak büyük bir başarı ile bitirmiştir.
Aynı zamanda kendi üretim ve teknolojilerini kullanarak hazırladığı internet tabanlı medya projelerinin de işletmesini yapmaktadır. Bunlardan bazıları: mekan360, eyeTurkey, MarkalıKonut.com’dur.
Türkiye nin en elit özel ve kamu kurumları tarafından çözüm ortağı olarak kabul edilen firmamız, T.C ulaştırma bakanlığı ile 2023 Türkiye projelerinin mimari sunum ve interaktifleri hazırlanmıştır. T.C Kültür ve Turizm bakanlığı ile beraber “Evliyaçelebi.tv” Türkiye Tanıtım Platformu projesini yürütmektedir. İzmir, Manisa, Mardin, Aksaray illeri resmi ajansıdır. TOBB tarafından düzenlenen fuarlar için “Fairarena“ Türkiye sanal fuar platformu ve projesi yürütülmektedir.
Yurt dışında özellikle sanal tur teknolojilerindeki Ar-Ge ve projeleri yakından takip edilen firmamız 2011 yılı başından bu yana Suudi Arabistan Hükumeti ve Kültür Bakanlığı için bir proje yürütmüştür. Tüm Arap yarım adasını kapsayan proje 2014 yılında tamamlanmıştır. Fiba ve TC Basketbol Federasyonu ile Dünya Basketbol Şampiyonası yazılım, web, interaktif içerik konusunda başarıyla hizmet vermiştir. Vestel firmasının interaktif içerik sağlayıcısı olan YILDIRIM MEDYA özel sektörde Markalı Konutlar başta olmak üzere Otel, Sağlık, Eğitim ve Sanayii sektörlerinde Türkiye’nin markası denilecek bir çok firmaya vermeye de devam etmektedir.
Yirmiye yakın ticari portalın yazılım ve işletmeciliğini yapan firmamız, firma, mekan ve şehirlerin anlatım ve sunumları kadar bulunabilirliğini ve bilinebilirliğini arttırmaları konusunda eşsiz bir tecrübeye sahiptir.
2001 yılında Metin Yıldırım tarafından, endüstriyel elektronik ve özel devre tasarımları konusunda 4 kişiden oluşan çekirdek kadrosuyla hizmet vermeye başlayan firmamız, zamanla internet, yazılım, prodüksiyon, mimarlık hizmetleri vermeye başlamış, son 5 yılda bugünkü çizgisini yakalamıştır.