Biz Kimiz?

Biz Kimiz?

“DJ” elektronik olarak 1996 yılında endüstriyel elektronik ve özel devre tasarımları konusunda İzmir’de kurulan firmamız, 2001 yılında üretim ve pazarlama bölümünü İstanbul’a taşımıştır. Yazılım sektöründeki gelişmeler doğrultusunda 2003 yılında “AMD Bilişim” olarak yazılım sektörüne girmiştir. Temel bazı yazılım ihtiyaçları ile beraber internet tabanlı programlar ve oyunlar geliştiren AMD Bilişim, interaktif medya dünyasının açılmasıyla etkileşimli internet ve lokal tabanlı interaktif projeler üretmeye başlamıştır. Elektronik sektöründen farklı olarak, yazılım ve medya teknolojilerinin planlama ve üretim adresinin birçok avantajıyla İzmir’e taşımıştır.

İnteraktif medya uygulamalarını “Axima” markasıyla çıkaran firmamızın ismi, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojisinin gelişimi ve proje çeşitliliği, bilgi teknolojilerindeki çok çeşitli yatırımların ardından “Yıldırım Medya Yazılım ve Tümleşik Sunum Teknolojileri” kurulmuştur. Metin Yıldırım tarafından kurulan Yıldırım Medya, elektronik devre projelerindeki iş planlama, iş geliştirme ve özellikle AR-GE yapabilme tecrübesini yazılım sektörüne aktarmış ve birçok ilke imza atmış olan şirket ismini Metin Yıldırım Teknolojileri “ Mytek” Anonim Şirketi olarak değiştirmiştir.

AR-GE, uygulama ,İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kampüsünde bulunan Teknopark AR-GE ofisi içerik ve pazarlama içinde
Karşıyaka uygulama ofisimizde ürün haline getirilmektedir. Kemalpaşa platomuzda bulunan ses, fotoğraf, video ve animasyon stüdyolarında her türlü içerik kendi bünyemizde hazırlanmaktadır. Almanya ofislerimiz ile uluslararası pazarlama çalışmaları yapılmakta ve gelişen teknolojiler takip edilmektedir.

 

 

 

Çalışmalarımız


Firmamız, özellikle 360° fotoğraf, video, sanal gerçeklik konularında Türkiye’de ve dünyada birçok ilke imza atmıştır. Dünyada ilk ticari 360° yani sanal tur uygulamalarını yapan firmamız, kendi yazılım ve uygulama şekliyle 360° video konusunda halen dünyadaki en iyi firmalar arasında yer almaktadır. Şu an Türkiye’de “360° Canlı Yayın” yapabilen tek firma özelliğine sahip olan Mytek, mevcut içerikleri, sanal gerçeklik teknolojileri ile birleştirmiş, dünyadaki ilk sanal gerçeklik gözlüğü ve yazılımını yaparak 2011 yılında dünyanın en büyük teknoloji fuarı olan Almanya ITB fuarında ödül almıştır. Firmamız gelişen sanal gerçeklik dünyasında içerik ve yazılımlar ile beraber arabirim üretimine devam etmektedir.
Yürüme, hava, kara ve deniz taşıtları ile sanal gerçeklikte gezi simülasyonları donanım ve sistemleri üreten Yıldırım Medya, çoklu sunum teknolojilerini amaçlayarak bugün Manisa Tanıtım Merkezinde ve Karaman Sanal Gerçeklik Müzesinde faaliyette olan Sanal Gezi Otobüsü ile aynı anda 24 kişinin aynı mekanda birbirinden bağımsız görmesini sağlayarak sanal gerçeklik teknolojisinde bir ilki başarmıştır. Bu dünyadaki ilk metaverse uygulamasıdır. Metaverse kavramı ve ismi doğmadan bu uygulamaları müze ve fuarlarda yüksek katılımlı etkinlikler ile tanıtmış ve geliştirmiştir.
Artırılmış gerçeklik teknolojisini temelinden bu yana kullanan mytek bu konuda da Türkiye ve dünyada birçok ilke imza atmıştır.Ulusal ve uluslararası birçok kamu ve özel kurum projelerinde yüklenici firma olan Mytek tüm projeleri zamanında, eksiksiz olarak büyük bir başarı ile bitirmiştir.
Aynı zamanda kendi üretim ve teknolojilerini kullanarak hazırladığı internet tabanlı medya projelerinin de işletmesini yapmaktadır. Bunlardan bazıları: mekan360, vrsgo.com , markalikonut.com’dur.
Türkiye nin en elit özel ve kamu kurumları tarafından çözüm ortağı olarak kabul edilen firmamız, T.C ulaştırma bakanlığı ile 2023 Türkiye projelerinin mimari sunum ve interaktifleri hazırlanmıştır. T.C Kültür ve Turizm bakanlığı ile beraber “Evliyaçelebi.tv” Türkiye Tanıtım Platformu projesini 12 yıl yürütmüş. 16 ilin bazı dönemler resmi ajanslığı  yürütmüştür. TOBB tarafından düzenlenen fuarlar için “Fairarena“ Türkiye sanal fuar platformu ve projesi yürütmüştür. Yurt dışında özellikle sanal tur teknolojilerindeki Ar-Ge ve projeleri yakından takip edilen firmamız 2011 yılı başından bu yana Suudi Arabistan Hükümeti ve Kültür Bakanlığı için bir proje yürütmüştür. Tüm Arap yarımadasını kapsayan proje 2014 yılında tamamlanmıştır. Fiba ve TC Basketbol Federasyonu ile Dünya Basketbol Şampiyonası yazılım, web, interaktif içerik konusunda başarıyla hizmet vermiştir. Vestel firmasının interaktif içerik sağlayıcısı olan Mytek  özel sektörde Markalı Konutlar başta olmak üzere Otel, Sağlık, Eğitim ve Sanayii sektörlerinde Türkiye’nin markası denilecek birçok firmaya vermeye de devam etmektedir.
Yirmiye yakın ticari portalın yazılım ve işletmeciliğini yapan firmamız, firma, mekan ve şehirlerin anlatım ve sunumları kadar bulunabilirliğini ve bilinebilirliğini arttırmaları konusunda eşsiz bir tecrübeye sahiptir.

2001 yılında Metin Yıldırım tarafından, endüstriyel elektronik ve özel devre tasarımları konusunda 4 kişiden oluşan çekirdek kadrosuyla hizmet vermeye başlayan firmamız, zamanla internet, yazılım, prodüksiyon, mimarlık hizmetleri vermeye başlamış, son 22 yılda sanal gerçeklik teknolojileri gelişimine imza atmıştır MYTEK REALİTY ismini almıştır

 

 “Dünyada her şey için; uygarlık için, hayat için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir; fendir.” 

günümüz ilmi teknoloji olmadan teknoloji sanal gerçeklik artırılmış gerçeklik olmadan olmaz.

Ülkemiz firmalarının ve değerlerinin yeni dünyada rehberliğini yapmak en büyük misyonumuzdur.