Mytek A.Ş. İZTEKGEB AR-GE Ofisi Açıldı

İzmirdeki potansiyel girişimcileri bir araya getirmeyi amaçlayan ve onlara teknoloji odaklı inovasyon imkanı sağlayan İZTEKGEB Urla'da faaliyete geçti.


Özellikle Mekansal ve Kentsel anlatımlarda kendi dalında Dünya’nın ve Türkiye’nin sayılı firmalarından biri olan firmamız ARGE hizmetlerini artık Urladaki İZTEKGEB'de açtığı ofisinden yönetecek. İzmir kökenli ve merkezi İzmir de bulunan firmamız mimari, yazılım, prodüksiyon, post prodüksiyon, studyo hizmetlerini kendi bünyesindeki ekip ve ekipmanlar ile yürütmektedir.

Türkiye nin en elit özel ve kamu kurumları tarafından çözüm ortağı olarak kabul edilen firmamız, T.C ulaştırma bakanlığı ile 2023 Türkiye projelerinin mimari sunum ve interaktifleri hazırlanmıştır. T.C Kültür ve Turizm bakanlığı ile beraber “Evliyaçelebi.tv” Türkiye Tanıtım Platformu projesini yürütmektedir. İzmir, Manisa, Mardin, Aksaray illeri resmi ajansıdır. TOBB tarafından düzenlenen fuarlar için “Fairarena“ Türkiye sanal fuar platformu ve projesi yürütülmektedir.

Yurt dışında özellikle sanal tur teknolojilerindeki Ar-Ge ve projeleri yakından takip edilen firmamız 2011 yılı başından bu yana Suudi Arabistan Hükumeti ve Kültür Bakanlığı için bir proje yürütmüştür. Tüm Arap yarım adasını kapsayan proje 2014 yılında tamamlanmıştır. Fiba ve TC Basketbol Federasyonu ile Dünya Basketbol Şampiyonası yazılım, web, interaktif içerik konusunda başarıyla hizmet vermiştir. Vestel firmasının interaktif içerik sağlayıcısı olan Mytek A.Ş. özel sektörde Markalı Konutlar başta olmak üzere Otel, Sağlık, Eğitim ve Sanayi sektörlerinde Türkiye'nin markası denilecek birçok firmaya vermeye de devam etmektedir.

Firmamız İZTEKGEB'e sunduğu "Artırılmış Gerçeklik Teknolojileri WEB ve Mobil Uygulamalar", "360 Derece Yazılım ,Sunum Ve Simülasyon Teknolojileri", "Kent Eser ( Müze Bilgi Bankası )", "Kent Turizm Bilgi Bankası" projeleri ile bu dev oluşumun bir parçası olmaya hak kazanmıştır.