Tematik Sanal/Arttırılmış Gerçeklik Parkı

 

Bir tema parkı ve gerçek zamanlı eğlence yaratım stüdyosu olan The Landmark Entertainment Group yakın zamanda Çin'de enteraktif bir sanal gerçeklik parkı kuracağını duyurdu. Türünün ilk örneği olacak olan bu park ağırlıklı olarak VR ve AR temalarına sahip olacak.

Çinli bir girişimci grubun yardımı ile bir, bir buçuk yıl içinde açılacak olan merkez; sanal müze, sanal hayvanat bahçesi, canlı eğlence alanı, sanal gerçeklik sinema salonu ve tematik satış alanlarını içerecek. Şuanda bu alan içinde kullanılacak kafa seti ya da VR/AR sistemi hakkında herhangi bir bilgi yok.

Şirketin ürettiği uzun tasarım listesi 1980'lere kadar uzanıyor. Bunların içinde oldukça iyi bilinen Terminator 2 3D, Jurassic Park The Ride ve İnanılmaz Örümcek Adam 5D de var.

Walt Disney'in eski yaratıcı prodüktörü ve tasarımcısı olan şirketin kurucusu ve CEO'su Tony Christopher yakın zamanda Çin'de ve Güney Kore'de devasa park tasarım konseptleri geliştirerek şirketi Asya pazarına soktu. Şirket 600 milyon dolarlık "Robot Land" adlı futuristik projesini Incheon Güney Kore'de gerçekleştirdi.

Tony Christopher proje ile ilgili şunları söyledi; "Sanal gerçeklik pazarında şuanda kısıtlı ve küçük içerikler mevcut bizim amacımız doğru markalarla çalışarak bunu değiştirebilmek ve yeni eğlence alanları yaratmak. Bizim ürettiğimiz şey hafta sonu ailenizi götüreceğiniz ve sizi defalarca içine çekebilecek olan tematik bir park yaratmak. Tek fark bu deneyimi sanal gerçeklik ortamında yaşayacak olmanız.