Karaman Tanıtım ve Bilgi Merkezi Hizmete Açıldı

 Karaman'ın tarihini, kültürünü, sosyal hayatını yansıtmak üzere planlanan Karaman Tanıtım ve Bilgi Merkezi'nin açılışı yapıldı. Mytek A.Ş. olarak üstlendiğimiz projenin hazırlıkları 5 ay sürdü. Şirket sahibi Metin Yıldırım'ın katkılarıyla teknik ekip ve personel aralıksız çalışarak bu merkezin açılmasında rol oynadılar.

Geleneksel müze anlayışının dışına çıkılıp bir çok yeni teknolojinin kullanıldığı merkez, Türkiye'deki ilklerden biri olma özelliğine de sahip. Karaman Belediyesi'nin ihalesini alan Mytek A.Ş., firmanın bir çok ürününü bu merkezde ziyaretçilerine sunuyor.

Karaman Tanıtım ve Bilgi Merkezi, tarihi ve kültürel bir çok unsuru içinde barındırıyor.

Özel ekranlarla kentin bir çok farklı öğesi gözler önüne serilerek gelen misafirlerin Karaman'ı yakından tanıması sağlanıyor.

Tanıtım merkezindeki "Sanal Seyir Dürbünü" ile kenti gözlemlemek, "Kiosk" ile kent ve özellikleri ile ilgili detaylı bilgiler almak mümkün.

Özellikle Türkiye'de bir ilk olan "Sanal Otobüs" ile şehri gezmek oldukça heyecan verici. Aynı anda 24 kişinin beraber sanal tura çıktıkları bu sistemde, her ziyaretçi gözündeki sanal gözlük yardımı ile şehrin istediği noktasına bakarak seyahati tamamlamakta.

Bunların yanında daha bir çok görsel öğenin dizayn edildiği, detaylı çekim ve prodüksiyonların hazırlandığı ve tanıtım merkezinde yerini aldığını görmek mümkün.

MyTek A.Ş. olarak, böyle bir projeyi gerçekleştirmemize vesile olan Karaman Belediyesi'ne ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.